Krajobrazy w czerni i bieli

Jednym z moich ulubionych tematów krajobrazowych jest fotografia w czerni i bieli. Z moim fotografowaniem jest tak, że czasami wiem, że dany krajobraz, czy napotkana scena lepiej będzie wyglądać w momencie, kiedy pozbędę się ze zdjęcia koloru. Odcienie szarości, głębokie cienie i światła działają na wyobraźnię mocniej i niejednokrotnie potrafią stworzyć ciekawszy klimat od fotografii kolorowej. Mam również wrażenie, że w niektórych przypadkach kolor na zdjęciach bardziej przeszkadza w odbiorze niż fotografia w czerni i bieli. Faktury w krajobrazie, detal z ludzkim elementem – bardzo często dobrze prezentują się właśnie w klimacie czarno-białym, a sam też bardzo czuję ten rodzaj fotografii, dlatego nie brakuje takowej w moim portfolio. Górskie krajobrazy, las, zima w górach to na pewno tematy, do których często wprowadzam czarno-biały klimat podczas edycji.

Fotografia b&w – ulubione kadry

Gdybym z tej galerii miał wybrać jedno ulubione zdjęcie w czerni i bieli to bez wątpienia byłaby to fotografia islandzkich koni, którą popełniłem kilka lat temu. Jest to w ogóle jedno z moich ulubionych zdjęć w całym moim portfolio.
Wyczekałem je dobrych kilkanaście minut zanim konie ułożyły się tak, jakbym mógł sobie tylko wymarzyć, mimo, że nie były tresowane i w żaden sposób ustawiane. Dla mnie ta czarno-biała fotografia ma bardzo sentymentalne znaczenie.

Ekskluzywne czarno białe zdjęcia – wydruk

Podobają Ci się fotografie w czerni i bieli? Możesz je zamówić w postaci wydruku wielkoformatowego na absolutnie wysokiej jakości papierach fotograficznych, a także na płótnie. Przykładowo, czarno-białe zdjęcie koni fenomenalnie prezentuje się w dużych rozmiarach i na papierach typu Fine Art, a w passe-patrout prezentuje się bardzo ekskluzywnie.

fotografia koni na islandii, konie na islandii

Szukasz czarno-białej fotografii do wystroju Twojego wnętrza?